Yüzünü bile bile bu hale soktu! Korkunç hastalık

Yüzünü bile bile bu hale soktu! Korkunç hastalık

Leigh de Vries adlı genç kadın yıllarca, nadir görülen bir psikiyatrik bozukluk olan "beden algı bozukluğu" sebebiyle yüzünün sağ kısmını tamamen kaplayan bir tümörü olduğunu zannederek yaşadı.

Daily Mail'de yer alan habere göre, bu tür psikiyatrik bozukluğu olan hastalar dış görünümlerine aşırı derecede takıntılı ve sürekli olarak beğenilmediklerini düşünür halde yaşıyorlar. bu hastaığa en çarpıcı örneklerden olan genç Vries da yıllarca kendisinde bir tümör olduğunu ve bunun yüzünü kapladığını hayal etmiş. Gerçekte böyle bir tümörü olmayan genç kadın yüzünün sağ tarafını kaplayan sağ gözünü kapatan bir tümörünün olduğuna inanıyor.

HAYAL ETTİĞİNDEN DAHA KÖTÜ TEPKİLERLE KARŞILAŞTI

Vries, en sonunda kendisine yüzüne plastik makyajla tümör varmış görüntüsü verdi ve sokağa çıktı. Vres, yıllarca hayal ettiğinden daha kötü tepkilerle karşılaştı...

 
Leigh de Vries bu tecrübeyi Daily Mail'e şöyle anlattı:

"Eskiden sokağa çıktığımda çocukların beni görünce çığlık attığını hayal ederdim ancak gerçek bundan çok daha korkunç oldu. En sonunda maskeyi çıkardığımda gerçekten güzel olduğumu farkettim."Ergenlik çağından beri tümörü olduğunu düşünen Leigh de Vries, plastik makyajla sokağa çıktığı tecrübesini de filme çekerek yayınladı. Ergenlik çağlarından beri gözünde problem olduğunu düşünen Vries, 2004 yılında gözlerinden operasyon geçirmiş. Vries, çektiği filmle beden algı bozukluğu ya da bir diğer deyişle beden dismorfik bozukluğu olanların sesi olmaya çalışacağını söylüyor.

Etiketler: Yüzünü, bile, bile, bu, hale, soktu!, Korkunç, hastalık,

Tarih: 03.11.2015 18:00:04

Tüm Sağlık Haberleri »

Diğer Sağlık Haberleri