Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
Yeşilçam artistinin son hali bakın ne iş yapıyor?

Yeşilçam artistinin son hali bakın ne iş yapıyor?

 Kemal Sunal'ın "Umudumuz Şaban" filmindeki "ibrikçi" karakteriyle hafızalarda yer eden "Artist Ahmet" lakaplı Ahmet Cengiz artık boyacılık yaparak geçimini sağlamaya çalışıyor.  15 yıl Yeşilçam'da oyunculuk yapan Ahmet Cengiz, Gaziantep'in Nizip ilçesinde AA objektiflerine yansıdı.

Figüran olarak rol aldığı bir filmdeki kavga sahnesinde burnu kırıldıktan sonra Yeşilçam'a veda eden Cengiz, sinemayla tanıştığı yılları ve unutamadığı günleri anlattı.

İlkokul birinci sınıftan sonra okuldan ayrılarak boyacılık yapmaya başladığını dile getiren Cengiz, yoksul bir ailenin bireyi olarak evin geçimine katkı sağladığı yıllarda arkadaşlarıyla Nizip'te bir film çekildiği duyumu üzerine sete gittiklerini aktardı.

Sinema setinde ayakkabısını boyadığı oyuncu ve yönetmen Sami Tunç'un, ertesi gün çekimlerde kendisine bir rol verdiğini kaydeden Cengiz, daha sonra Yeşilçam'a merak sardığını ifade etti.

ÜNLÜ İSİMLERLE AYNI FİLMLERDE OYNADI

Yaşadığı kısa deneyimin ardından İstanbul'a yerleşmeye karar verdiğini dile getiren Cengiz, ailesine haber vermeden gittiği İstanbul'da kartviziti bulunan Tunç'u aradığını anlattı. Tunç'un İstanbul'da kendisine sahip çıktığını ifade eden Cengiz, şöyle konuştu:

"Boğazda bir büfesi vardı, ilk zamanlar burada uyuyordum. Daha sonra durumuma dayanamayıp beni evine götürdü. Tunç'un desteğiyle filmlerde kısa roller almaya başladım. Cüneyt Arkın, Kadir İnanır, Kemal Sunal, Eşref Kolçak, Serpil Çakmaklı, Oya Aydoğan gibi birçok ünlü isimle sinema filmlerinde rol aldım."

FİLM İCABI YEDİĞİ DAYAK AŞINDAN ETTİ

O yıllarda setlerden kazandığı parayı ailesine gönderdiğini anlatan Cengiz, "Hayatım düzeliyordu ama sonunun olmadığının da farkındaydım. Kadir İnanır'ın rol aldığı bir filmde dayak yiyen figüranı oynarken kavga sahnesindeki birinin vurmasıyla burnum kırıldı. Daha sonra sinema sektöründeki sıkıntılardan ötürü memlekete dönme kararı aldım" diye konuştu.

ARTIK AYAKKABI BOYACISI


Bu deneyimin ardından 30 yaşında yeniden memleketine yerleşince çocukluk mesleği ayakkabı boyacılığına döndüğünü kaydeden Cengiz, 30 yılı aşkın süredir Nizip'te ayakkabı boyadığını söyledi.

İlerleyen yaşı nedeniyle artık ayakkabı boyamakta zorlandığını vurgulayan Cengiz, yetkililere mesleğini yapabileceği bir kulübe temin etmeleri çağrısında bulundu.

Cengiz, "Çok özlemesem de o yılları unutamıyorum. Güzel günlerdi, orada kalmam durumunda hayatın daha da zorlaşacağını düşündüğüm için doğduğum ilçeye dönerek hayatımı sokaklarda çalışarak kazanmaya karar verdim. İlçede ailemi geçindirebiliyorum. Şimdilerde tek isteğim olumsuz hava koşullarından etkilenmemek için kapalı bir mekan" diye konuştu.

Etiketler: Yeşilçam, artistinin, son, hali, bakın, ne, , yapıyor?,

Tarih: 09.11.2015 15:00:02

Tüm Kültür ve Sanat Haberleri »

Diğer Kültür ve Sanat Haberleri