Yalçın Akdoğan'dan Bülent Arınç'a yanıt

Yalçın Akdoğan'dan Bülent Arınç'a yanıt

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

Dün Diyarbakır'da IŞİD'in hücre evine yönelik operasyona değinen Akdoğan, oprasyonla eylem hazırlığının engellenmiş olduğunu ifade etti.

Akdoğan, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Dün eş zamanlı olarak IŞİD hücre evlerine yönelik operasyonlar yapıldı. Bunlar muhtemelen eylem hazırlığında olan hücrelerdi. Evin girişini mayınlamış olabilirler ya da içeridekiler kendilerini patlatmış olabilirler. Bu çok önemli bir operasyondu. 

Bomba düzenekleri üzerine çalışan bir IŞİD hücresi dün tasfiye edilmiş oldu. Canlı bomba eylemleri olduktan sonra poise eleştiri getiriliyor. Bu tam da böyle bir istihbaratın üzerine gerçekleştirilen bir operasyon. Eylem hazırlığı burada engellenmiş oldu."

ARINÇ'IN TRT ELEŞTİRİSİNE YANIT

Akdoğan, Bülent Arınç'ın TRT'nin kendisine ambargo koyduğuna yönelik açıklamasıyla başlayan tartışmaya ilişkin değerlendirme yaptı.

Arınç'ın sözlerine yönelik yorum yapmak istemediğini söyleyen Akdoğan, şunları kaydetti:

"7 Haziran öncesinde de sayın Gökçek'le ilgili polemikler yaşanmıştı. Bu bize çok büyük zarar verdi. 7 Haziran'dan biz dersler çıkardık. Bu süreçten biz dersler aldık. Bu nedenle partimize zarar verecek polemiğin içine girmeyi doğru bulmam. Yayın süreleriyle ilgili açıklama yapılacaktır. Siyasi parti liderlerinin yaptıkları konuşmalar canlı yayınlanıyor. TRT'de siyasi parti sözcülerine ne kadar yer ayrılmış çıkarılması için ben talimat verdim.

Sayın Başbakan'ın, başbakan olarak yaptığı açıklamalar ayrı bir kategoridir. Siyasi parti sıfatıyla yaptığı konuşmlar ayrı bir kategoridir. Meclis'te grubu olmayan küçük partiler teşekkür ediyor, bize sadece TRT yer veriyor, başka kanalda yer verilmiyor diye. Bu yüzden burada haksızlık yapıldığı kanaatindeyim."

ŞAHİN'İN İKİNCİ ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Akdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in "Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak" sözlerini de değerlendirdi.

Muhalefetin eleştirilerine neden olan sözlerin çarpıtıldığını belirten Başbakan Yardımcısı, "Sayın genel başkan yardımcımızın yaptığı açıklama da çok çarpıtıldı. Ben ne dediğine baktım ne demiş acaba diye; korkarım ki tek başına iktidar olmazsa seçim tartışmaları başlar, milletin derdi seçim değil geçim diyor. Burada tekrar seçim olmasını istiyoruz diye bir değerlendirme yok" diye konuşuldu. 

Etiketler: Yalçın, Akdoğan'dan, Bülent, Arınç'a, yanıt,

Tarih: 27.10.2015 16:00:02

Tüm Politika Haberleri »

Diğer Politika Haberleri