Ülkücü Yeniçağ’dan olay Bahçeli iddiası

Ülkücü Yeniçağ’dan olay Bahçeli iddiası

Ankara gündemine 1 Kasım seçiminin 'kaybedeni' olarak damgasını vuran, 14 seçimden hezimetle çıkan MHP'nin, divan üyelerinin dahi bulundukları illerde milletvekilliğini kaybetmesi üzerine, eleştirilerin ana hedefi haline gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ilişkin tartışmaların seyrini değiştirecek bir iddia ortaya atıldı.

7 Haziran seçimlerinde yüzde 19 oy alan ve HDP ile aynı vekil sayısıda çıkaran MHP'nin, 1 Kasım seçimlerinde yüzde 11.8 oy olarak hezimete uğramasının ardından, bu radikal düşüşün sorumlusu olarak Bahçeli'nin politikaları sıklıkla eleştirildi. Bahçeli'ye yöneltilen eleştiri oklarının üzerine, MHP'ye yakınlığıyla bilinen Yeniçağ Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Bahçeli'nin seçimden önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü öne sürdü.

BAHÇELİ ERDOĞAN'LA GÖRÜŞTÜ MÜ?

Takan, Ankara'dan 'güçlü kulislere hakim, sağlam ve güvenilir' olarak nitelendirdiği bir kaynağa dayandırdığı iddiasında, "Devlet Bahçeli, Bayramın ikinci günü özel bir evde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile baş başa bir görüşme yaptı" dedi.

"SIR GÖRÜŞME"

“Doktor Devlet Bahçeli başarılıdır!..” başlığıyla yayımlanan yazısında, Takan, Bahçeli üzerinden başlayan 'seçim' tartışmalarına yeni bir boyut getiren, iddiasındai, Bahçeli ve Erdoğan arasında geçtiğini öne sürdüğü 'sır' görüşme için 'teyit aldığı'nı da ifade etti. 

İşte o yazıdan çarpıcı satırlar:

"Kurban Bayramı tatil rehavetindeydik. Uzun tatil bitti yine sıcak kulislere döndük. Ankara'da derin kulislere hâkim olan çok sağlam ve güvenilir bir kaynaktan şu haberi aldım; "Devlet Bahçeli, Bayramın ikinci günü özel bir evde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile baş başa bir görüşme yaptı." Çok az sayıda kişinin bildiği bu sır görüşme iddiasını, bu tip bilgilerinden emin olduğum başka bir kaynağa sordum. Teyit aldım.

"BİR SIR DAHA VEREYİM"

Hadi bir sır daha vereyim; Bu son kaynak bana, hiç kimsenin aklından dahi geçmediği günlerde Ekmeleddin İhsanoğlu'nun CHP üzerinden Cumhurbaşkanlığı için ortak aday gösterileceği, daha sonra da MHP'den mebus olacağını söyleyen isimdi.

TAKAN BU İDDİALARI NEDEN DAHA ÖNCE KALEME ALMADI?

"Peki neden yazmadın" diye haklı olarak soracaksınız. Hatırlarsanız; YENİÇAĞ olarak "Seçmen Liderlere Soruyor" seçim araştırması yapmıştık. Doktor Devlet Bahçeli'den de soruları iletmek için randevu istemiştim. Diğer liderlere sorularınızı iletirken yaptığım gibi Devlet Bahçeli ile güncel söyleşi yapıp haberleştirmeyi planlıyordum. Eğer gerçekleşseydi o görüşmede kendisine duyduklarımı sorup haberleştirecektim. Ama olmadı. 1 Kasım'a 2-3 gün kalana kadar randevu talebimde ısrar ettim. Fakat özel kalemden gelen cevap hep, "Notunuz Devlet Bey'in önünde duruyor. Bir dönüş olursa sizi arayacağız" şeklinde oldu. Velhasıl, ne sizin sorulara ne de kendi sorularıma cevap aldım!..

BAHÇELİ İSTİFA EDECEK Mİ?

7 Haziran seçimlerine göre milletvekili sayısı yarı yarıya azalan MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin istifa edeceği söylentileri MHP kulislerini karıştırmıştı. MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin seçimden hezimetle çıkması sonrası istifa ettiğine yönelik bilgiler gündeme geldi. Ancak Bahçeli bu iddiayı yalanladı

İSTİFA MEKTUBU İDDİASI

Bahçeli'nin kendi el yazısıyla yazarak imzaladığı istifa mektubu olduğu iddia edildi. Ancak MHP lideri Bahçeli haberler üzerine yazılı bir açıklama yaparak "Doğru bildiğimizi anlatmaya devam edeceğiz" ifadesi kullandı.

BAHÇELİ'DEN AÇIKLAMA

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Partimizin tüm kadroları sabırla, özveriyle, inanmış bir yürekle görevlerinin başındadır. Vatan ve millet sevdamızda en ufak bir eksilme olmadan, saflarımızda en küçük bir bozulma yaşanmadan çelikten bir iradeyle Türkiye'nin hak, hukuk ve tarihi çıkarlarını savunmaya samimiyetle devam edilecektir. Bu hususta azmimiz sınırsızdır." dedi.

Etiketler: Ülkücü, Yeniçağ’dan, olay, Bahçeli, iddiası,

Tarih: 03.11.2015 11:00:01

Tüm Medya Haberleri »

Diğer Medya Haberleri