TSK'dan flaş açıklama PKK'ya çok ağır darbe

TSK'dan flaş açıklama PKK'ya çok ağır darbe

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari Yüksekova dağlıca bölgesinde yürütülen operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 15'ten 31'e çıktığını duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı'dan bugün gelen flaş açıklamaya göre Dağlıca'da PKK terör örgütüne yönelik operasyonlar aralıksız sürüyor. 3 Kasım'da bölgeye hava harekatının düzenlendiği hemen ardından kaçan teröristlerin takibinin başladığı bildirildi.

2 ASKER ŞEHİT OLDU

Operasyonlar sırasında 2 askerin şehit olduğu haberi gelmişti. Çatışmada askerler tarafından 15 terörist öldürüldü. Hava herakatında ise 16 terörist etkisiz hale getirildi. Dağlıca operasyonundaki toplam bilanço 31'e çıktı.

Genelkurmay'ın yaptığı son açıklamada şöyle denildi;

-"04 Kasım 2015 tarihinde, Hakkâri/Yüksekova bölgesinde yürütülmekte olan operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; bir kahraman silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştı. 03 Kasım 2015 tarihinde Dağlıca bölgesine yapılan hava harekâtını müteakip, bölgeyi terk etme imkânı bulamayan ve küçük gruplar halinde dolaşan Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlarda 15 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmişti. Yüksekova'da Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlere yönelik olarak devam etmekte olan operasyonda, 04 Kasım 2015 tarihinde etkisiz hale getirilen 15 teröriste ilave olarak, tespit edilen terörist hedeflerine düzenlenen hava harekatı ile 16 terörist daha etkisiz hale getirilmiştir."

Etiketler: TSK'dan, flaş, açıklama, PKK'ya, çok, ağır, darbe,

Tarih: 05.11.2015 13:00:02

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri