Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
Seçim sonuçları Özkök'ü de şaşırtmış!

Seçim sonuçları Özkök'ü de şaşırtmış!

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, seçmenin merkeze yaklaştığını ve iki partinin toplamının yüzde 75'i oluşturduğunu söyledi. Bu sonuçla güzel bir Türkiye kurulabileceğini ifade eden Özkök, hesaplaşma duygularının bir tarafa bırakılması gerektiğini kaydetti.

Ertuğrul Özkök CNN Türk'te 1 Kasım seçimlerini değerlendirdi. Tablonun gönlünden geçen bir sonuç olmadığını; ancak Türkiye'nin böyle bir tercih yaptığını söyleyen Özkök, çıkan sonucun iyi değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. İşte Özkök'ün açıklamaları;

“Benim kendi gönlüme uyan bir sonuç değil ama Türkiye böyle bir tercih yaptı. Bu sonucun nasıl okunacağı önemli. Birkaç yıldır çok büyük bir kutuplaşma yaşıyoruz. Bu sonucu nasıl okumak gerekiyor? Burada bir başarı olduğu için bu başarının sahiplerinden arzularım var. Acaba bu kutuplaşmayı kıracak bir söylem gelişecek mi?

'GÜZEL BİR TÜRKİYE KURABİLİRİZ'

Başbakan Mevlana’yı ziyarete gidiyor. Bunun sembolik bir anlamının olduğunu düşünüyorum ben. Başarının bu kadar büyük çıkmasının AKP’ye bir özgüven vermesi gerekiyor. Ben 6 yıl Fransa’da yaşadım. Fransa’da seçim olduğu zaman bir parti kazanır, bir parti kaybeder. Kaybedenler hayatlarını tehdit altında hissetmezler. Bu kutuplaşmayla yaşanabilir mi yaşanır, yaşıyoruz ama toplumun ne bu tarafındakilere ne öteki tarafındakilere yarayacak bir şey değil bu. Benim iyimser olmamı sağlayacak bir şey var. Türkiye’de toplumun tamamına seslenen iki parti var. Türkiye’deki merkez yüzde 75 oldu tekrar. Bunun üzerine güzel bir Türkiye kurabiliriz diye düşünüyorum ben. Açıkcası ben de yoruldum öfkeli olmaktan.'17-25 ARALIK'I KONUŞMANIN BİR ANLAMI YOK'

Kendisine güvenen AKP’nin istikrar kavramını yeniden tanımlaması gerekiyor. O zaman ben yine muhalif olmaya devam edebilirim ama toplumun bir kesimi hezimet duygusu yaşamaz. Bu zamana kadar yaptığım yorum iyimser. Maalesef bir de karamsar durum var. Merkezin iki partisi de trolleşme halinde. Bence bunu ayıklamayı öğrenebilirsek, her iki tarafta da bir dezenfekte etme psikolojisini devreye sokabilirsek olabilir diye düşünüyorum. Bu 17-25 konularını da artık konuşmanın bir anlamı yok. Bu konular Meclis’e gelmeyecek. Hesaplaşma çizgilerini bir kenara bırakıp ileriye bakalım. Ekonomi bekliyor bizi, kutuplaşma sorunumuz var, Suriye var. O sorunları da hep birlikte göğüslemek Türkiye’yi daha ileriye götürür diye düşünüyorum.”

Etiketler: Seçim, sonuçları, Özkök'ü, de, şaşırtmış!,

Tarih: 01.11.2015 22:30:02

Tüm Medya Haberleri »

Diğer Medya Haberleri