Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
Şakacı damat ve nikah memurundan ilk açıklama

Şakacı damat ve nikah memurundan ilk açıklama

MUĞLA Milas'ta, "Evlenmeyi kabul ediyor musunuz?" sorusuna şaka yapma amacıyla 'Hayır' yanıtı veren damada sinirlenen nikah memuru, töreni yarıda bırakarak salonu terk etti. Olay sonrası ikna edilen memur nikahı kıydı. Zor anlar yaşayan çift, ilk kez konuştu.

Damat İsmail Üstün, oluşan gergin havayı yumuşatmak için böyle bir şaka yaptığını, ancak nikah memurunun davranışıyla çok şaşırdığını söyledi.

Milas'ta, Dilek Berberler ve İsmail Üstün çifti, dünya evine girmek üzere Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu'na gelerek nikah masasına oturdu. Milas Belediyesinde görevli nikah memuru, usul gereği gelin adayına "Hiçbir baskı altında kalmadan evlenmeyi kabul ediyor musunuz?" diye sordu. Gelinin "Evet" cevabının ardından nikah memuru aynı soruyu, damat İsmail Üstün'e yöneltti. Nikah memuru, damadın gülümseyerek "Hayır" cevabı vermesi üzerine kısa süreli şaşkınlık yaşadı.NİKAH MEMURU DAMADA SİNİRLENDİ NİKAHI KIYMADI

Damadın cevabına sinirlenen nikah memuru, masadaki evraklarını toplayıp "Şakayı başkasının yanında yaparsın" diyerek salonu terk etti. Damat Üstün, şaka yaptığını söylese de memurun dönmemesi üzerine gelin beraberindekiler damada "Aferin, çok güzel oldu" diye tepki gösterdi. Bir süre sonra salona tekrar dönen nikah memuru, çifti evlendirdi.

NİKAH MEMURUNUN TAVRINA ÇOK ŞAŞIRMIŞLAR

Dilek ve İsmail Üstün çifti, nikah törenleri sırasında yaşadıkları olayı AA muhabirine anlattı. İsmail Üstün, arkadaşlarıyla zaman zaman nikah sırasında damat ya da gelinin sorulan soruya "Hayır" yanıtı vermesi durumunda neler yaşanacağıyla ilgili sohbetler ettiklerini, olaya şaka yönüyle yaklaştıklarını ifade etti. Kendisinin de nikah töreninin gerginliğinin etkisiyle ortamı yumuşatmak için şaka yapmak istediğini dile getiren Üstün, nikah memurunun gösterdiği tavıra ise çok şaşırdığını anlattı.

ŞAKAYI NEREDEYSE GELİN DE YAPACAKMIŞ AMA...

İsmail Üstün, "Nikah günü oraya vardık. Herkes gergin olduğu için 'ortamı yumuşatalım' diye bir şaka yapalım dedik. Nikah memuru da şakaya tam şaka yapmış oldu. Yine de sonucu tatlıya bağladık, her şey tatlı olmuş oldu. Eşimle mutluyuz, sevinç içindeyiz" dedi. Gelin Dilek Üstün ise kendisinin de aynı şakayı yapmayı içinden geçirdiğini ama yapmadığını aktardı.

DAMAT ÜSTÜN: ŞU ANDA ÇOK MUTLUYUM!

Üstün, "Ben de böyle bir şey beklemiyordum. Aslında ben 'Hayır' diyecektim, bir anda içimden geçti ama eşim önce davrandı. Eşim söyledi. Şu anda çok mutluyum. Hayalim gerçek oldu" diye konuştu. Çift, 14 Kasım'da gerçekleştirilerek düğün törenlerine de nikah görüntülerini izleyen herkesi davet etti.

Nikah memuru Süleyman Esenkaya, kanunun kendisine verdiği yetkiyi kullandığını söyledi.  Esenkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, Dilek Berberler ile evlenmek üzere nikah masasına oturan İsmail Üstün'ün "Hiçbir baskı altında kalmadan evlenmeyi kabul ediyor musunuz?" sorusuna şakayla "Hayır" yanıtı verdiğini hatırlatarak bunun üzerine kendisinin salonu terk ettiğini belirtti.               

NİKAH MEMURUNDAN İLK AÇIKLAMA!

Damadın soruya ilk seferinde "Hayır" dediğini aktaran Esenkaya, "Eğer ilk sorduğumda sessiz kalsaydı, üç defa sorardım. Kanun, ilk soruda 'Hayır' deyince işlemi bırakmamızı söylüyor. Ben de kanunu uyguladım. Damadı tanıyorum ama bu bir şey değiştirmez" dedi.

Damadın yakınlarının ricasıyla daha sonra nikahı kıydığını ifade eden Esenkaya, şunları kaydetti: "Ben salondan ayrıldıktan sonra yakınları geldi, şaka olduğunu söylediler, özür dilediler. Özellikle uzak bir köyden gelen engelli amcası, çok rica etti. Aslında, yaşananlardan sonra ertesi gün kıymam gereken nikahı, 2 saat sonra tekrar giderek kıydım. Damat da nikahı kıydıktan sonra bile defalarca arayıp özür diledi. Dediğim gibi böyle şeylerin şakası olmaz. İlk soruda 'Hayır' deyince insanın aklına 'Acaba zorla mı getirildi?' sorusu gelebilir.

MEMUR NİKAHI NEDEN TERK ETTİ?

Milas Belediyesinde görevli nikah memuru, usul gereği "Hiçbir baskı altında kalmadan evlenmeyi kabul ediyor musunuz" diye sorduğu damat İsmail Üstün'den "Hayır" yanıtını alınca sinirlenmiş ve nikah salonunu terk etmişti. Bir süre sonra salona yeniden dönen nikah memuru, çiftin nikahını kıymıştı.

Etiketler: Şakacı, damat, ve, nikah, memurundan, ilk, açıklama,

Tarih: 07.11.2015 16:00:02

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri