Saatler ne zaman geri alınacak bu geceye dikkat!

Saatler ne zaman geri alınacak bu geceye dikkat!

Saatler bu gece mi ileri alınacak? sorusunun yanıtı kafaları karıştırdı. Normalde kış saati uygulamasına bu gece geçilmesi gerekiyordu ancak 1 Kasım erken seçimleri nedeniyle kış saati uygulaması 8 Kasım pazar gecesine ertelenmişti.

Dünya ülkeleri ile saatleri bu gece saat 04.00'de ileri alacak. Dünya bu geceden itibaren kış saati uygulamasına geçecek.

AKILLI TELEFON KULLANANLARA KIŞ SAATİ UYARISI

Ülkemizde saatlerin dünya ülkelerinden daha geç geri alınacak olması, elektronik cihazlarda karışıklıkları da beraberinde getirebilir.

Özellikle akıllı telefonlar, otomatik saat güncelleme özellikleri nedeniyle kullanıcılar farkında olmadan saatleri 1 saat geri alabilir. Bu karmaşanın önüne geçmek için telefonun ayarlar kısmından "tarih ve saat" bölümüne giriş yapılarak, otomatik zaman güncellemesi özelliğinin kapatılması gerekiyor. 

Uzmanlar, bu durumun bilgisayarlarda da otomatik güncellemeler nedeniyle size sorun yaşatabileceğine dikkat çekiyor. 

Bilgisayarınızda saat diliminiz gün ışığından yararlanma saatini gözlemliyorsa ve gün ışığından yararlanma saati değiştiğinde bilgisayarınızın saatinin otomatik olarak ayarlanmasını istemiyorsanız, "Saati Gün Işığından Yararlanma Saati için otomatik olarak ayarla" onay kutusunun seçili olmadığından emin olun.

Etiketler: Saatler, ne, zaman, geri, alınacak, bu, geceye, dikkat!,

Tarih: 26.10.2015 18:50:23

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri