Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
PKK'nın beli kırıldı! Tam 2 bin 300 PKK'lı...

PKK'nın beli kırıldı! Tam 2 bin 300 PKK'lı...

Güvenlik kuvvetleri tarafından 22 Temmuz 2015 tarihinden itibaren PKK ile şehirlerdeki gençlik yapılanması olarak bilinen Yurtsever Devrimci Gençlik Harekatı (YDG-H) üyesi teröristlere yönelik yapılan operasyonlarda 2 bin 300 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Güvenlik birimlerinden edinilen bilgiye göre yurt içi ve Kuzey Irak’a yönelik yapılan hava ve kara operasyonlarında büyük başarı elde edildiği kaydedildi.

2 BİN 300 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

22 Temmuz tarihinden itibaren sürdürülen kararlı hava ve kara operasyonları ile şehirlerde PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerine yönelik düzenlenen operasyonların toplamında yaklaşık 2 bin 300 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Operasyonlar kapsamında terör örgütü üyesi ve örgüte yardım yataklık ettiği gerekçesiyle 3 bin kişinin gözaltına alındığı ve sorgulandıktan sonra adli makamlara sevk edilenlerden toplam bin kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

155 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ŞEHİT OLDU

Kararlı bir şekilde sürdürülen operasyonlarda son 3 ayda terör örgütü mensupları tarafından kullanılmak üzere hazırlanan çok sayıda silah, mühimmat, patlayıcı ve yaşam malzemesi ele geçirilirken, teröristlerin saldırısı sonucu asker, polis ve korucu olmak üzere toplam 155 güvenlik görevlisi şehit oldu.

PKK KAMPLARI YERLE BİR EDİLDİ

Kuzey Irak sınırında bulunan PKK kampları son üç ayda yapılan operasyonlarla yerle bir edildi. Irak’ın kuzeyindeki terör kamplarına yönelik düzenlenen ve tamamen yerli mühimmatların kullanıldığı ve yerli cihazlarla sağlanan istihbarat üzerine büyük zaiyatların yaşatıldığı belirtildi.

Özellikle yerli yapım olan beton delici bombalar sayesinde Kandil, Zap, Avaşın, Metina, Basyan, Hakurk ve Gara kamplarının büyük ölçüde imha edildiği bildirildi. Terör kamplarının yerli İnsansız Hava Araçları (İHA) tarafından 24 saat kesintisiz olarak gözetim altına alındığı ve İHA'lardan gelen görüntüler üzerine operasyonlar için koordinatlar hazırlanarak F-16 savaş uçaklarının havalanarak nokta atışları ile kampları vurduğu belirtildi.

ÖRGÜTTE ÇÖZÜLMELER DEVAM EDİYOR

Güvenlik kuvvetleri tarafından kararlı bir şekilde son 3 ayda sürdürülen operasyonlar PKK’nın kamplarında barınan örgüt mensuplarının da fırsat buldukça kaçmalarına neden oldu. 2013 yılından itibaren Kuzey Irak’ta bulunan kamplardan kaçarak Türkiye’ye teslim olan terörist sayısının 990 civarına ulaştığı ve özellikle son yapılan operasyonların ardından çözülmelerin arttığı bildirildi.
Kararlı bir şekilde 22 Temmuz 2015 tarihinde başlatılan operasyonların seçimlerin ardından da aynı şekilde devam edeceği belirtildi. 

Etiketler: PKK'nın, beli, kırıldı!, Tam, 2, bin, 300, PKK'lı...,

Tarih: 03.11.2015 15:30:01

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri