Öcalan'ın son mektubu ortaya çıktı! Bakın neler yazıyor

Öcalan'ın son mektubu ortaya çıktı! Bakın neler yazıyor

İmralı'da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan, avukatları ile 4 yıldan bu yana görüştürülmeyen Abdullah Öcalan'ın avukatlarına önümüzdeki ay Yunanistan'da görülecek davası için 14 Ekim'de mektup gönderdiği belirtildi.

Öcalan'ın mektubunda, "Mutlak tecrit koşullarında sağlıklı bir savunma geliştirmem mümkün değil" dediği ileri sürüldü.

"SAĞLIKLI BİR SAVUNMA GELİŞTİRMEM MÜMKÜN DEĞİL"

İmralı Adası'na 27 Temmuz 2011 tarihinden bu yana gidemeyen Abdullah Öcalan'ın avukatları, Yunanistan hakkında açtıkları ve 9 Kasım'da Atina'da görülecek dava için Öcalan'a mektup yazarak savunma için görüş istedi. Öcalan'ın, avukatların mektubu üzerine 4 yıldan uzun süreden bu yana görüşmediği avukatlarına ilk kez gönderdiği öne sürülen mektubun avukatlara 14 Ekim'de ulaştığı iddia edildi.

"İmralı Adası'nda sayın Öcalan'ın yanında kendisine çözüm sürecinde sekretarya görevi yapması ve yardımcı olması için 5 arkadaş bulunuyor.

 Mektupta Öcalan'ın, "Mutlak tecrit koşullarında sağlıklı bir savunma geliştirmem mümkün değil. Atina savunmalarım merkeze alınıp diğer savunma ve değerlendirmelerimden de yararlanılarak avukatlarım tarafından güçlü bir sunum yapılabilir" dediği ileri sürüldü.

BULDAN: MAHKUMLARDAN BİLGİ ALMAYA ÇALIŞIYORUZ

İmralı ile görüşmeler yapan heyette yer alan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, en son 5 Nisan'da Sırrı Süreyya Önder ile birlikte İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan ile görüştüklerini, ondan sonra adaya gidemediklerini söyledi.

Buldan, "İmralı Adası'nda sayın Öcalan'ın yanında kendisine çözüm sürecinde sekretarya görevi yapması ve yardımcı olması için 5 arkadaş bulunuyor. Bunların ailelerine yazdıkları mektuplarda İmralı Adası'ndan olup bitenlerden ve sayın Öcalan'ın başta sağlık olmak üzere durumu hakkında bilgi almaya çalışıyoruz. Başka bir kanaldan bilgi almamız söz konusu değildir" dedi.

Demirtaş'tan Öcalan'ın 'Beni öldü bilin' sözlerine açıklama!HAK PAR Genel Merkezi önünde gerçekleştirilen Fehmi Demir'in cenaze töreninin ardından soruları cevaplayan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş Öcalan'ın 'Beni öldü bilin' sözleri hakkında konuştu.

 Abdullah Öcalan'ın bulunduğu İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde geçen mart ayından bu yana PKK'lı mahkumlar Ömer Hayri Konar, Çetin Arkaş, Nasrullah Kuran, Veysi Aktaş ve Hamili Yıldırım kalıyor.

Etiketler: Öcalan'ın, son, mektubu, ortaya, çıktı!, Bakın, neler, yazıyor,

Tarih: 27.10.2015 16:00:02

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri