Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
Muharrem İnce'den CHP genel başkan adaylığı açıklaması

Muharrem İnce'den CHP genel başkan adaylığı açıklaması

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, TBMM'de gerçekleştirdiği basın toplantısında CHP genel başkan adaylığını açıkladı. İnce, parti kulislerinde dolaşan olağanüstü kurultay ve genel Başkanlık yarışına ilişkin tartışmalar hakkında konuştu.

İnce, İstanbul delegeleriyle yaptığı görüşmenin ardından adaylık konusundaki kararını verdi. CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran ve İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın ardından CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce de CHP genel başkanlığı için adaylığını açıkladı.

"6 SEÇİMDE BAŞARILI OLAMAMIŞ BİR CHP VAR"

İnce, "6 seçimde başarılı olamamış bir CHP var. 7'nci seçimde bunun başarılı olabileceğini söyleyen bir Allah'ın kulu var mı? Başkanlık referandumu gelirse CHP bir kez daha yenilecektir. Önce Muhalefetin değişmeye ihtiyacı var" dedi.

İşte İnce'nin o açıklamalarından çarpıcı satırlar:

Türkiye'nin vicdanına sesleniyoruz: 7'nci seçimde başarılı olacağını söyleyen bir Allah'ın kulu var mı?

"ERDOĞAN YİNE GELECEKTİR"

6 seçimde başarılı olamayan bir yönetim vardır. Şimdi 2019'da yaşayacağımız 3 büyük seçimde başarı sağlayacaktır. 6 seçimde yenilmiş bir parti hangi emarelerle başarılarla atlatacak. Ben göremiyorum. Hatta önümüze başkanlık sistemi referandumu gelirse, Recep Tayyip Erdoğan yine gelecektir.

"TEK UMUT ADRESİ CHP'DİR"

Türkiye'nin CHP'ye ihtiyacı var. CHP'nin de büyük bir değişime ihtiyacı var. Halk AKP iktidarını değiştirmek gerekiyor. Ancak bu muhalefet iktidarı değiştiremiyor. Önce muhalefeti değiştireceğiz, sonra da bu muhalefet iktidarı değiştirecek. Vakti geldi meşrutiyet ilan edildi, vakti geldi cumhuriyet ilan edildi, şimdi de ciddiye ilan edilmeli. Buradaki duyarlı arkadaşlarımla partinin önüne bu seçeneği koyuyoruz. Önümüzde büyük belalar var. Bu belaların üzerinden gelmeliyiz. Tek umut adresi CHP'dir. 

"KURULTAY TALEBİNİ ŞUNDAN HAKLI BULUYORUZ"

42 il başkanının olağanüstü kurultay talebini şundan haklı buluyoruz: 

1 Kasım'daki seçimden 15 gün önce Hakkari'de il kongresi yapılıyor. Yüzde 1 oy alıyoruz. Hangi telaş sandıktaki oyu artırmak varken, il kongresi yapıyorsunuz? Seçime 21 gün kala Karaman'da niye il kongresi yapıyorsunuz? Bu telaş neden? Böyle bir yapı olamaz. Seçmeni ikna etmek önemlidir, delegeyi değil. 

"SADECE İSTİKŞAFİ YAPARSINIZ"

Kendinizi seçen delegelere neden güvenmiyorsunuz? Orada oturabilirsiniz ama işe yaramaz. Türkiye’nin sorunlarını çözemezsiniz. Sadece istikşafi yaparsınız. Derdimiz istikşafi değil. Olağanüstü koşullardan başarılı çıkan bir CHP istiyoruz.

"TOPLAYIN OLAĞANÜSTÜ KURULTAYI GELİN HESABINIZI VERİN"

Bizim kaybımız ülke. Bazılarının kaybı koltuk olabilir. Bu ülkede Atatürkçüler kendini yenilmiş hissediyor. Ankara’da bomba patlıyor, hükümet üstüne alınmıyor. Hükümete benzeyen bir CHP anlayışı olamaz .Ortada başarısızlık varsa çıkıp kendisini seçenlere hesabını verecek. Sizi bu delegeler seçti, toplayın olağanüstü kurultayı gelin hesabınızı verin.

"AMASIZ BİR CHP İSTİYORUZ"

Amasız bir CHP istiyoruz. Ama yok! Tavır koyacak bir CHP istiyoruz. PKK terör örgütüdür nokta. Aması falan yok. Laikliği savunamaz olduk bugün. Amasız bir laiklik savunması…

"PASOK'UN HALİNE DÜŞMEK İSTEMİYORSAK..."

Yunanistan’da PASOK’a bakın geleceğimizi görün. PASOK’un haline düşmek istemiyorsak bugünden önlem almalıyız. Türkiye ayrışıyor. Golü atan futbolcunun nesebini sorgulayan bir ülke olabilir mi? Bir ülkenin ortasında Kırşehir’de kitabevi yakılıyorsa ve CHP hala umut olamıyorsa ortada ciddi bir sorun var demektir. Herkesi ciddi olmaya davet ediyorum. Bir an önce CHP’nin olağanüstü kurultayının toplanmasının doğru olacağını düşünüyorum. Sorumlular hesap versin. Olağan kurultayımızı da bir haftaya yayalım.

Etiketler: Muharrem, İnce'den, CHP, genel, başkan, adaylığı, açıklaması,

Tarih: 09.11.2015 12:30:01

Tüm Politika Haberleri »

Diğer Politika Haberleri