Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
KKTC'li avukattan ezana hakaret!

KKTC'li avukattan ezana hakaret!

İNTERNETHABER- KKTC'de yüksek sesle ezan okunmasından rahatsız olduğu gerekçesiyle mahkemeye başvuran avukat Feza Güzeloğlu, açtığı davayı 15 yıl sonra kazandı. Sosyal medyada hakkındaki iddialara cevap veren Güzeloğlu, ezana hakaret etmeye devam ederken Türkiye'yi de işgalci ilan etti.

KKTC'de Atalay kasabasındaki 3 cami için alınan ezan yasağı büyük yankı uyardırdı. Alınan karara tepki gösteren KKTC Diyanet İşleri Başkanı Talip Atalay, yasağın yok hükmünde olduğunu söylerken, camilerden ezanın hoparlörle okunmasına devam edildiğini açıkladı.

YASAKLATAN AVUKAT İTİRAZ ETTİ

Talip Atalay'ın açıklamalarına sosyal medya hesabından cevap veren avukat Feza Güzeloğlu, kararın Din İşleri Dairesi'ni de bağladığını ve sabah ezanı ile okunan Arapça duaların hoparlörden okunmasının kesinlikle yasaklandığını iddia etti.

KARAR NE DİYOR?

Güzelyurt Kaza Mahkemesi'nde Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu'nun aldığı kararda yasakla ilgili şu ifade yer alıyor;

"Tarafların beyanları ve vermiş oldukları anlaşma çerçevesinde, işbu davanın neticelenmesine değin Davalı imamların, görevlilerin, müstahdemlerinin, çalışanlarının, işçilerinin, hizmetkarlarının, ajanlarının, temsilcilerinin ve/veya talimatları doğrultusunda hareket eden diğer kişilerin Lefke'de Orta Cami, Pir Paşa Cami ve Aşağı Cami olarak anılan camilerde okunan sabah ezanlarının ve/veya sabah ezanı okunan Arapça duaların hoparlörlerden yayınlanmaması ve/veya sabah ezanı okunurken ses yükseltici cihaz kullanılmaması yayınlamaktan men edilmesine;...

İşte o mahkeme kararı;


TÜRKİYE'YE VE EZANA HAKARET

Sadece ezanın yüksek sesle okunmasına değil aynı zamanda ezana da karşı çıkan avukat Feza Güzeloğlu, sosyal medya hesabından aylar önce hem ezana hem de Türkiye'ye hakaretler yağdırmış. İşte Güzeloğlu'nun paylaştığı o mesajlar;

- "Ezanın, Allahın ezanı olduğu" yönündeki saçma-sapan iddia ve inancın temelsiz olduğunu iddia ile ben öldüğüm zaman tabutumun başına üfürükçülerin, din tüccarlarının getirilmemesini, ne tabutumun, ne de gömüleceğim kabrimin başında hiç bir surette Arapça kallakulli okunmamasını vasiyet ettiğimi, böyle saçmalıklara inanmadığımı, ayrıca Allah'ın, Arabın ve/veya müslümanın tekelinde olmadığını, Arapça bağırtıların Allah'la hiç 1 ilgi ve alakası bulunmadığını, bilakis Allahın Müslümanın başına ve Ortadoğu'ya sürekli verdiği belalardan anlaşılacağı üzre, böyle akıl noksanlarına Allah tarafından ceza verildiğine dikkat çekerim!"

- Son olarak Kıbrıs Kıbrıs'lıların olduğuna göre, Türkiye'den bana mesajlar göndermeyi bırakınız artık! Ve de buradaki yerleşikler de yerlileri rahatsız etmekten ve inançlarımızı bizlere zorla kabul ettirme uğraşınızdan vazgeçin artık. Kıbrıs, Kıbrıslılar'ın yurdudur! Siz burada yerli insanlara dayatmalarınızı kabul ettiremessiniz. Bizler kararımızı verdik artık! Kıbrıs'ta camilerin dışında ses yayan hoparlörle hergün suç işlenmesine müsaade etmeyeceğiz!



Etiketler: KKTC'li, avukattan, ezana, hakaret!,

Tarih: 06.11.2015 23:30:02

Tüm Dünya Haberleri »

Diğer Dünya Haberleri