İstanbullulara büyük müjde! Yüzde 32 artacak

İstanbullulara büyük müjde! Yüzde 32 artacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş bir televizyon programına konuk oldu. Topbaş İstanbullulara müjde verdi.

İstanbul’da günlük 28,5 milyon hareketlilik olduğunu belirten Topbaş “Bir kentin medeniyet ölçüsü toplu taşımayı kullanmasına bağlıdır. 2016 yılında ağırlığı ulaşım olmak 16 katrilyon yatırım yapacağız. Yatırımlarımız bu yıla oranla yüzde 32 oranında artacak” dedi.

BİN KİLOMETRE YOL YAPACAĞIZ

İstanbul’un, dünyanın 117 ülkesinden daha büyük bütçeye sahip olduğunu ifade eden Topbaş diyen Topbaş, çalışmaların devam edeceğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Metrobüs, Beylikdüzü- Avcılar hattı daha da genişletilecek. Sarıyer tüneli tamamlanmıştı şimdi Demirciköy–Zekeriyaköy tünelleri yapılacak. Toplam bin kilometre yolu yapacağız. Projelerde istihdam edilen işçilere sadece bir ayda 450 milyon ücret ödüyoruz. Sadece bize değil, bizden sonraki yönetimlere de kolaylık sağlayacak bütçemiz var.”

2 AY İÇİNDE SİSTEM OLACAK

Seçim öncesi istikrar vurgusu yapan Topbaş, “Kaderlerimiz birbirine bağlı. Kurumsal taassuplar kenara bırakılarak halk yan yana olması gerek” dedi. İstanbul’da servisçilerin plaka taleplerine değinen Topbaş, “İstanbul’da 40 bin servis var. Biz de ağabey olarak herkesi düşünmek zorundayız. İki ay içinde bir sistem ortaya koyacağız” dedi.

Etiketler: İstanbullulara, büyük, müjde!, Yüzde, 32, artacak, ,

Tarih: 30.10.2015 09:30:02

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri