Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
IŞİD İstanbul'u kana bulayacaktı!

IŞİD İstanbul'u kana bulayacaktı!

Gaziantep’te 30 Ekim 2015 tarihinde yakalanan A.D. ve Y.C. isimli 2 IŞİD militanın HDP il başkanlığına bombalı ve silahlı saldırı düzenleyeceği ortaya çıktı.

Yakalanan IŞİD militanlarının Suriye’de bulunan örgütün üst düzey yöneticilerinden aldığı talimatla hareket geçtikleri belirlendi. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yakalanan militanların irtibat noktalarına yönelik çalışmalarda 7 adrese operasyon yaptı. Toplam 9 kişinin gözaltına alındığı operasyonlarda, 8 bin 750 gram TNT, 4 adet el bombası, 1 adet 950 gram. TNT’li bomba düzeneği, 1 adet canlı bomba yeleği, 4 adet tabanca, 2 adet av tüfeği, 135 adet fişek, 3 adet araç, 10 bin 15 TL ve 9 bin 755 ABD Doları, bir adet bilgisayar, 2 adet harddisk, 3 adet flash bellek, 19 adet sim kart ve 9 adet cep telefonu ele geçirildi. Aramalarda ulusal yayın yapan bir gazetenin Ankara merkez binasına ait adres ile aynı gazetenin Şişli-İstanbul temsilciliğine ait olduğu değerlendirilen notun bulunduğu belirtildi. Gözaltına alınan 9 kişi sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “DAEŞ Terör Örgütü'nün ülkemize yönelik faaliyetleri ve olası terör eylemlerinin bertaraf edilmesi, ilimiz üzerinden çatışma bölgelerine geçiş yapacak örgüt mensuplarının ilimizde buluşma/toplanma mekanlarının takip edilmesi, buradan sınırı geçecek şahısların belirlenerek, geçişlerinin önlenmesi ve terör örgütüne eleman teminine yardımcı olan faaliyetlerin engellenmesi amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalarda, istihbari çalışmalar neticesinde kontrol altında tutulan adresten 30.10.2015 tarihinde takibe alınan 21 plakalı binek tipi bir araç ilimiz Şehitkamil ilçesi Gazi Muhtar Paşa Bulvarı üzerinde kontrol amaçlı durdurulmak istenmiştir. 'Dur' ihtarına uymayan araç kısa süreli kovalamaca sonucu durdurulmuştur. Araç içerisindeki 2 şahıstan arka koltukta bulunan A.D. isimli örgüt mensubu elindeki el bombasının pimini çekmek isterken, sürücü Y.C. isimli şahıs da üzerindeki silahı kullanmak için harekete geçtiğinde polislerimiz tarafından etkisiz hale getirilerek her iki terörist de yakalanmıştır. Yakalanan şahıslar yere düşen el bombası ve araçta bulunabilecek başka bir patlayıcı riskine karşı araçtan uzaklaştırılarak, olay yerinde bomba uzmanı ve olay yeri inceleme ekiplerince gerekli çalışmalar yapılmıştır. İl Emniyet Müdürlüğümüz İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerinin başarılı operasyonu sonucu, örgüt mensupları eylemde kullanacakları araçlar, el bombaları, patlayıcı madde ve silahlarla birlikte yakalanmış, Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde korku ve kaos ortamı yaratmaya yönelik kanlı eylemleri engellenmiştir. Örgüt mensuplarının ilişki ve irtibatlarının tespiti ve deşifre edilmesine yönelik çalışmalar devam etmekte olup, 03.11.2015 tarihinde adli mercilere sevk edilen şüphelilerin 9’u da tutuklanmıştır” ifadeleri yer aldı.

Etiketler: IŞİD, İstanbul'u, kana, bulayacaktı!,

Tarih: 04.11.2015 00:30:02

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri