İlkokulda cinsel eğitim ülkeyi ayağa kaldırdı

İlkokulda cinsel eğitim ülkeyi ayağa kaldırdı

Toronto Halk Okulları Eğitim Kurulu, Müslüman ailelerin ilkokul 1. sınıfta başlayan cinsel eğitim dersini protesto etmelerine karşı, bölgedeki imamlarla toplantı düzenledi.

Eyalet hükümetince alınan karar gereğince ilkokul 1. sınıftan itibaren başlayan cinsel eğitim dersi, eyaletteki Müslüman ailelerce protesto ediliyor. Birçok aile, çocuklarını ya okula göndermiyor ya da bölgelerindeki İslami okullara gönderiyor. Geçen yıldan bu yana Müslüman aileleri ikna edemeyen Toronto Halk Okulları Eğitim Kurulu, bölgede görevli imamlar ile toplantı yaptı. 

Toronto ve çevresindeki imamları, eyalet halk okullarının müfredat programına konulan yeni cinsel eğitim dersi hakkında bilgilendiren kurul, binlerce ebeveyni çocuklarını okula göndermeye ikna etmeleri için imamlardan yardım istedi. 

Cinsel eğitim dersine karşı çıkan bir grup ise çocuklarının derslerde mahrem yerlerine dokunmalarını öğreneceklerini, yaşları ile orantılı olmayan cinsel terim ve bunlara ait görsel materyaller ile zihinlerinin bulanacağını belirterek, uygulamayı protesto için broşür bastırıp dağıttı. 

Etiketler: İlkokulda, cinsel, eğitim, ülkeyi, ayağa, kaldırdı,

Tarih: 05.11.2015 18:00:02

Tüm Dünya Haberleri »

Diğer Dünya Haberleri