Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
Hayatını kaybeden Fehmi Demir'in seçim konuşması

Hayatını kaybeden Fehmi Demir'in seçim konuşması

HAK-PAR Genel Başkanı Fehmi Demir, Adana'nın Pozantı ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Mersin'in Tarsus ilçesi TEM Otoyolu Damlama mevkisinde meydana gelen kazada, HAK-PAR Genel Başkanı Fehmi Demir'in kullandığı otomobil, yol kenarında arızalanan arabasını kontrol eden Avusturya vatandaşı Hacı Murat Doğu'ya çarptı. Kazada, kaygan yolda direksiyon hakimiyeti kaybolan otomobil bariyerlere çarparak durabildi. Fehmi Demir ile Hacı Murat Doğu kaza yerinde hayatını kaybetti.HAK-PAR GENEL BAŞKANI FEHMİ DEMİR SEÇİM KONUŞMASI

Fehmi Demir'in 1 Kasım seçimleri için yaptığı propaganda konuşması ölümünün ardından TRT'de yayınlandı. Demir, konuşmasında terör olayları ve ekonomik sorunlar üzerinde durarak çözüm önerileri sundu.

Siyasi parti temsilcilerinin 1 Kasım seçimleri için propaganda konuşmaları TRT'de yayınlandı. Konuşması, kaza öncesinde çekilen ve hayatını kaybetmesinin ardından yayınlanan Fehmi Demir'in, konuşmasının büyük bölümünde terör sorunu, ekonomik sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde durduğu görüldü.

CENAZESİ ANKARA'YA GÖNDERİLDİ

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkan Fehmi Demir'in cenazesi, Ankara'ya gönderildi.

Demir'in cenazesini almak için Tarsus Devlet Hastanesi morguna gelen oğlu Yılmaz Demir ve partililer, gözyaşları arasında cenazeyi teslim aldı. Daha sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi cenaze nakil aracına konulan Demir'in cenazesi, parti genel merkezinde düzenlenecek tören için Ankara'ya doğru yola çıkartıldı.

HAK-PAR GENEL MERKEZİ'NDE TÖREN DÜZENLENECEK

HAK-PAR Genel Merkezi'nde yarın saat 10.00'da düzenlenecek törenin ardından Demir'in cenazesinin Konya'nın Cihanbeyli ilçesindeki aile mezarlığında defnedileceği bildirildi.

Demir, partisinin Mersin il teşkilatı tarafından gerçekleştirilecek olan programa katılmak için kente gelirken, Tarsus ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti.

FEHMİ DEMİR KİMDİR?

2 Ocak 1957 yılında Konya ili Cihanbeyli ilçesi Yeniceoba (İncov) nahiyesinde dünyaya geldi. 6 kardeşin en büyüğüdür. Babası çiftçilik ve şofürlük yapıyordu.

İlkokulu Yeniceoba Merkez ilkokulunda okudu. Ortaokul ve lise öğrenimini Cihanbeyli lisesinde yaptı. Eskişehir Ticari İlimler Akademisi İktisat Fakültesini bitirdi.

Siyasete gençlik yıllarında atıldı. Özgürlük Yolu çevresi ile birlikte Kürt hareketi içinde yer aldı. Üniversite yılların üniversite derneklerinde görevler aldı. Eskişehir Halkevinde aktif görevler aldı. Halkevi bülteninin çıkarılmasında görev yaptı.

90’lı yıllarda Kürt kimlikli partilerde aktif görevler yaptı. Halkın Emek Partisinin (HEP) kurucuları arasındaydı. Parti Meclisinde görev yaptı. Demokrasi Partisini (DEP) partisinin kurucusu oldu. Bu partide Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. Demokrasi ve Değişim Partisinin (DDP) kuruluşunda yer aldı. Parti kapatılıncaya kadar Genel Sekreterlik görevini yürüttü. DDP’nin kapatılmasından sonra kurulan Demokrasi ve Barış Partisi (DBP) kurucuları arasında yer aldı. Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) kuruluşuna kadar DBP Genel Sekreterliği görevini yürüttü. HAK-PAR’ın kuruluşunda bu yana Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Etiketler: Hayatını, kaybeden, Fehmi, Demir'in, seçim, konuşması,

Tarih: 26.10.2015 18:49:50

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri