Ev almak isteyenler elinizi çabuk tutun

Ev almak isteyenler elinizi çabuk tutun

Gayrimenkul sektörünün temsilcileri, ev almak veya konut yatırımı yapmak isteyen vatandaşların kısa süre içerisinde harekete geçmesi gerektiğini, 2 aylık süreçte kayıplarını telafi etmeyi amaçlayan sektörün 2016'ya zamla gireceğini belirtiyor.

Son 5-6 aydır konut satışlarında belirgin bir azalma yaşandığını kaydeden uzmanlar, bu yüzden maliyetlerin artmasının ve döviz kurunun yükselmesinin henüz ev fiyatlarına zam olarak yansımadığını ifade ediyor.

"KONUTTA YÜZDE 30'A VARAN ZAM OLACAKTIR"

Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, konut fiyatlarında sürekli artış yaşandığını belirterek, yıl içerisinde artan maliyetlerin konut fiyatlarına yansıtılmadığını ifade etti.

Gelecek yıldan itibaren konut fiyatlarında artış yaşanacağını dile getiren Barman, "Yıl içerisinde fiyatlarına yansımayan maliyetlerdeki artışların iki ay içerisinde konut fiyatlarına yansıyacağını düşünüyorum. Zam oranı yüzde 30 civarında olacaktır ancak yüzde 30'a kadar kademe kademe artış olabilir" dedi.

"MALİYET ARTMASA DA TALEP SONUCU FİYAT YÜKSELECEKTİR"

Babacan Yapı Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Babacan, 4-5 aydır gayrimenkul sektöründe bir durgunluk olduğunu belirterek, "2015'in son 2 ayı ile birlikte 2016 yılının emlak ve konut sektörünün altın yılını olacağını düşünüyorum" dedi.

Etiketler: Ev, almak, isteyenler, elinizi, çabuk, tutun,

Tarih: 07.11.2015 19:30:01

Tüm Ekonomi Haberleri »

Diğer Ekonomi Haberleri