Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
Davutoğlu NTV yayınında konuşuyor

Davutoğlu NTV yayınında konuşuyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım için tek hedeflerinin tek başına iktidar olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye güvenmediğini söyleyen Davutoğlu, "Umarım bir kez daha muhtaç olmayız" diye konuştu. Davutoğlu, Türkiye'nin üçüncü bir seçimi daha kaldıramayacağını söyleyerek, seçimin yenilenmesi gibi bir konunun gündemlerinde olmadığını kaydetti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, NTV canlı yayınında Oğuz Haksever yönetiminde Mustafa Karaalioğlu ve Buket Aydın Baykal'ın sorularını cevapladı. Kendisi için başarının 1 Kasım'da tek başına iktidar olabilecek bir oy oranını yakalamak olduğunu söyleyen Davutoğlu, 7 Haziran'da da büyük bir başarı elde ettiklerini; anvak dördüncü partinin barajı aşarak Meclis'e girmesinin, siyaset tablosunu değiştirdiğini ifade etti. İşte Davutoğlu'nun açıklamaları;

KOZA İPEK GRUBU'NA KAYYUM ATAMASI

"Türkiye'de yargının aldığı kararlarla ilgili yapılan spekülasyonlar uzunca bir dönemdir sadece bu kararla ilgili değil. Yargıyla ilgili de bir algı oluşumuna yol açtı bu. Nihayet bu bir hukuki süreç. Buradan hareketle hükümeti ve yürütmeyi doğrudan suçlamak doğru değil.

ZAMANLAMASI DOĞRU MU?

Eğer müdahale edilme gibi bir durum olmuş olsaydı herhalde zamanlamayı başka türlü düşünebilirdim. Herkes bu hukuki sürece saygı göstermek durumunda. İtiraz yolları da hukuk sistemi içinde gösterilmiştir.

MEDYAYA BASKI İDDİALARI

Tabi ki Türkiye'de basın özgürlüğü var buna saygı gösterilmelidir.

Ama gazetecilerde, siyasetçilerde iş adamları da hepimiz hesap verebilir konumda olduğumuzu bilmemiz lazım. Hukuk dışı bir eylem varsa bununda meslek grubunun mahiyetine bakmaksızın hukuki işleme muhatap olması lazım. 

ATANAN KAYYUMLAR

Algı yönetimi ile ilgili sıkıntılar olabilir. Ben AK Parti genel başkanıyım, bu kayyumların atanma yöntemi itibariyle ve kimlikleri itibariyle ne bir müdahalemiz söz konusu oldu ne de onların kimlikleri önem taşıdı bizim için. Dolayısıyla bu anlamda bir eleştiri söz konusuysa bu da tartışılabilir. Ama mahkemenin aldığı bir kararı uygulanması esnasında sanki bunu bir kahramanlık gösterisi bir provokasyon gösterisine dönüştürmek doğru değil. Varsa itirazlar yapılır.

KOALİSYON GÖRÜŞMELERİ

13 Temmuz'da ben Sayın Kılıçdaroğlu ile görüştüm. 14 Temmuz'da Bahçeli ile 15 Temmuz'da da Demirtaş ile görüştüm. Devlet Bahçeli görüştüğümde bana, koalisyon gibi bir düşüncesinin olmadığını; bunu da 7 Haziran akşamı açıkladığını söyledi.

Bizim CHP ile koalisyon yapmamızı, sonrasında da kendileri için yıpranmayacağını düşünerek, bu süreçten bir pay çıkarmayı umut etti. Bu iyi niyetli bir yaklaşım değil. Eğer elinde bir belge varsa o da kendini kurtaramaz."

Ayrıntılar geliyor...

Etiketler: Davutoğlu, NTV, yayınında, konuşuyor,

Tarih: 30.10.2015 00:30:02

Tüm Politika Haberleri »

Diğer Politika Haberleri