Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Stres kalp damar hastalıklarında birinci etken
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Kolesterolü düşürmek damar tıkanıklığını geriletiyor
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Yemenli gencin hayatını Türk doktor kurtardı
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Kalp krizini önleyen makarna icat edildi
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
Berat Albayrak'tan 700 milyon dolarlık imza
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
HAVELSAN'dan sağlıkta ihracat başarısı
Davutoğlu canlı yayında açıkladı beklenen açıklama

Davutoğlu canlı yayında açıkladı beklenen açıklama

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim sonrası için kendisine çıkarttığı 3 ödevi açıkladı.

-Hedefim, her kesimle konuşarak, önce bu tansiyonu düşüreceğiz. 

-Bütün beyannamede söylediğimiz hususları yerine getirmek. Önümüzdeki 3 ay içerisinde benim ağzımdan çıkan her şey yerine getirilecek.

-Büyük bir yapısal reform süreci başlatmak. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri’nin ardından TRT ortak yayınında TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör’ün konuğu oldu. "Neler yapacaksınız, ilk planda neler var?" sorusuna Davutoğlu şu yanıtı verdi:

TANSİYONU DÜŞÜRECEĞİZ

"Türkiye son yıllarda çok yoruldu, bütün gerilim alanlarını azaltmak, Türkiye’de sevgi tohumları ekmek derken, bunu sadece sevdiğim bir söz olarak söylemedim, hangi siyasi görüşten olursa olsun, onları bir araya getirmek. Son dönemde, sanki farklı kaderlerimiz varmış gibi ayrışma içine girenler oldu. Hepimizin sükunetle düşünmesi lazım. Gezi olayları bize ne öğretti. Gezi olayları şunu öğretti, gösteri ve fikir özgürlüğü kapsamındaki “hak ve özgürlükler kutsaldır”. Ama bunları kamu düzeni içerisinde yapmak lazım. 17-25 Aralık operasyonları, “sivil toplum önemlidir” bunu gösterdi. Çizgiler çok açık. “Sivil toplum esastır” ama devlete hesap vermeden devlete hükmetmeye kalkmayacak. Kobani olayları ne gösterdi? “Bütün tartışmaları yapmak esastır” ama terörle mücadele bağlamında müsamaha gösterilemez. Hedefim, her kesimle konuşarak, önce bu tansiyonu düşüreceğiz. Ne tartışırsak tartışalım, medeni bir şekilde ortak kadere inanarak tartışmamız lazım.

HEPSİ ALTI AY İÇERİSİNDE YAPILACAK

İşte Ak Parti'nin vaatleri!Asgari ücretin 1300 TL’ye çıkarılacağını bildiren AK Parti, emeklilere ayda 100 lira ek ödeme yapılacağını da açıklamıştı.

İkinci ödevim, vatandaşlarımızın dile getirdikleri. Bütün beyannamede söylediğimiz hususları yerine getirmek. Önümüzdeki 3 ay içerisinde benim ağzımdan çıkan her şey yerine getirilecek. 3 ay içinde kanuni düzenleme gerektirmeyen bütün vaatler yerine getirilecek. Asgari ücret, öğrenci bursları, polis ve askerlere verdiğimiz tahaahütler, esnafımıza, gençlerimize… Hepsi yasal düzenleme gerektirmiyorsa, 3 ay içerisinde yapılacak. Yarın hem iş dünyamızı, hem de işveren ve iş kesimlerini bir araya getiren akşam sohbeti yapacağım. Hepsini de dinleyeceğim. Hükümet programını onları dinleyerek yapacağız.

REFORMLARI İLK ALTI AYDA TAMAMLAYACAĞIZ

Üçüncüsü ise, uzun dönemli. Büyük bir yapısal reform süreci başlatmak. Dünya şartları değişirken, reform her günün ihtiyacıdır. 5 sene önceki yasa bazen eskiyebiliyor. Hem siyasal hem ekonomik reformlar. İlk 6 ayda tamamlayacağız. Yargı reformu başta olmak üzere. Özgürleştirici ve sosyal hayatı düzenleyeci reformlar yapacağız. Cemevlerinin statüsü de dahil olmak üzere.

Daha uzun dönmemli yapısal reformlar ise 1 yıllık program içinde Hükümet programımızla birlikte bir karne gibi halka açıklayacağız. İlan ettiğimiz bütün projelerin takvimlendirmesini yapacağız. Hepsi sistematik içinde takip edilecek. Millet bize ödev verdi.

Etiketler: Davutoğlu, canlı, yayında, açıkladı, beklenen, açıklama,

Tarih: 10.11.2015 15:00:03

Tüm Politika Haberleri »

Diğer Politika Haberleri