Beşar Esad seçim teklifini kabul etti

Beşar Esad seçim teklifini kabul etti

Rus parlamenter Aleksandr Yuşenko, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın halkın da destek vermesi halinde seçime gitmeyi kabul ettiğini duyurdu. Yuşenko, Esad'ın yapılacak bir seçimden de yine zaferle çıkacağına emin olduğunu söyledi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın salı günkü Rusya ziyaretinin ardından insani yardım ve ülke yönetimini görüşmek üzere cuma sabahı Suriye'nin başkenti Şam'a giden Rus parlamenterlerden Aleksandr Yuşenko, Esad'la yaptıkları görüşmeden detaylar verdi. Yuşenko, halkın da onay vermesi halinde Esad'ın erken seçime gitmeye hazır olduğunu söyledi.

TASS haber ajansına konuşan Yuşenko, "Esad anayasada değişiklik ve milletvekili seçimi yapılmasını görüşmeye hazır. Suriye halkı gerekli görürse, başkanlık seçimlerine girmeye de hazır" ifadelerini kullandı. Yuşenko, Esad'ın seçimden zaferle çıkacağına emin olduğunu da söyledi. Diğer taraftan Yuşenko'ya göre Esad, görüşmede 'terörle mücadelenin egemenlik ve işbirliğine dayalı yeni ve adil bir dünyanın tabanını oluşturacağını' vurguladı.

Bu arada Yuşenko, Esad'ın Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Rogozin, Rusya parlamentosunun alt kanadı olan Devlet Duması'nın başkanı Sergey Narışkin ve üst kanadı olan Federasyon Konseyi'nin başkanı Valentina Matviyenko'yu da Suriye'ye beklediğini aktardı.

Etiketler: Beşar, Esad, seçim, teklifini, kabul, etti,

Tarih: 26.10.2015 18:50:01

Tüm Dünya Haberleri »

Diğer Dünya Haberleri