ABD'li YPG savaşçısından Davutoğlu'na cevap!

ABD'li YPG savaşçısından Davutoğlu'na cevap!

YPG saflarında savaşan ABD'li Jordan Matson, Türkiye'nin YPG'ye yönelik gerçekleştirdiği iki hava saldırısını IŞİD'e Türkiye tarafından verilen bir destek olarak yorumladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kürtlerin Suriye'deki siyasi örgütü Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) ve PYD'nin askeri kolu YPG'nin iki kez vurulduğunu açıklamıştı. YPG de, Türkiye'nin hafta sonunda Tel Abyad’ın Türkiye sınırına yakın YPG mevzilerini bombaladığını söylemişti.

Gelişmelerin ardından YPG saflarında savaşan Amerikalı askerlerden olan Jordan Matson, yaşananları Türkiye'nin IŞİD'e "hava desteği" olarak yorumladı. "Tükiye Kürtlere karşı IŞİD'e doğrudan hava desteği veriyor ve ana akım Amerikan medyası bunu görmezden geliyor" diye sosyal medya hesabından not paylaşan Matson, "Sanırım'Kürtlerin tek dostu dağlardır' sözü doğru" diye de ekledi.

YPG'nin Ruslarla işbirliği yapmasını da "mantıklı" bulan Matson, Obama'nın dış politikasını eleştirerek, "Tam bir kabus" yorumunu yaptı. Matson Obama'nın dış politikasında bir mantık bulamadığını dile getirdi.

Etiketler: ABD'li, YPG, savaşçısından, Davutoğlu'na, cevap!,

Tarih: 29.10.2015 01:00:03

Tüm Güncel Haberleri »

Diğer Güncel Haberleri